Szwajcaria Kaszubska – kraina pełna lasów, jezior i przepięknych wzgórz morenowych. Jednodniowa wycieczka do tej części Kaszub będzie z pewnością wspaniałym uzupełnieniem Państwa pobytu w Trójmieście. Obok zapierających dech w piersi krajobrazów odkryją tu Państwo stare, lecz silnie pielęgnowane tradycje, interesującą kulturę, nieznany dotąd język i smakowitą kuchnię mieszkańców Kaszub.
Nasza wycieczka wiodła będzie przez najciekawsze miejsca Szwajcarii Kaszubskiej. W Żukowie zobaczą Państwo stary, datowany na wiek dwunasty kościół poklasztorny norbertanek. W Chmielnie zwiedzimy Muzeum Ceramiki Kaszubskiej, gdzie znajdują się naczynia garncarskie ozdobione charakterystycznymi kaszubskimi motywami. Dalsze niespodzianki czekać będą w Szymbarku, gdzie nauczą się Państwo nie tylko kaszubskich piosenek, ale również odkryją najdłuższą deskę świata, dom postawiony „na głowie” oraz Dom Sybiraka. Zwieńczeniem wycieczki będzie widok z Wieżycy (329m n.p.m.) – najwyższego wzniesienia na Nizinie Środkowoeuropejskiej. Zachód słońca z tamtejszej wieży widokowej z pewnością Państwa oczaruje!
Zapraszamy na wycieczkę kanałem Elbląg-Ostródzki, który jest unikatowym na skalę światową zabytkiem hydrotechniki, uznanym za jeden z 7 cudów Polski.
Najważniejsze:
– przepłyń po jedynym kanale na świecie z działającymi pochylniami
– sprawdź, jak można żeglować po trawie
Trasa wycieczki rozpoczyna się w Buczyńcu i będzie biegła kanałem Elbląsko-Ostródzkim przez cztery pochylnie (Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie). Podczas 2-godzinnego rejsu pokonacie dystans 9,6 km, o różnicy poziomów 99,5 metra. Będą Państwo mogli zobaczyć jak działają pochylnie, które przeciągają po trawie statki, w górę lub w dół wzniesienia o różnicy około 20m, przy użyciu jedynie energii wodnej. Na koniec wycieczki zatrzymamy się po drodze w Elblągu, na krótki spacer, kawę lub obiad.
Kanał został zaprojektowany w latach 1825–44 przez Georga Steenke, a budowę rozpoczęto w 1844 r. Różnica wysokości na 9,5 kilometrowym odcinku trasy między jeziorami była zbyt duża do budowy tradycyjnych śluz; zastosowano zamiast tego genialny system pochylni oparty na tych używanych na Kanale Morrisa (USA). Kanał zbudowany pod nazwą Oberländischer Kanal (Górny Kanał Lądowy) został otwarty w 1860 r., i działał do 1939 r. Po naprawie zniszczeń wojennych przywrócono go do użytku w 1948 r. , a obecnie jest użytkowany przez żeglugę turystyczną.
Zapraszamy na wycieczkę na łono przyrody na jedyną w Polsce „pustynię” gdzie zobaczą Państwo ruchome piaski, piękne laguny, wydmy i nadmorskie lasy.
Najważniejsze:
– z obacz ruchome wydmy, które przesuwają się 1 m rocznie
– wejdź na wydmy Łącką (42 m npm)
– popłyń łodzią po malowniczym jeziorze Łebsko
Słowiński Park Narodowy jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce i jednym z dwóch parków nadmorskich. Ten park narodowy został utworzony w celu zachowania piękna ekosystemu; niezmienione jeziora morskie (Łebsko i Gardno), bagna, lasy, a zwłaszcza unikalne ruchome wydmy.
Przyrodnicy ceniąc walory Słowińskiego Parku Narodowego umieścili go na międzynarodowych listach obszarów chronionych, takich jak: HELCOM BSPA, Światowy Rezerwat Biosfery UNESCO lub mokradła Ramsar. Tereny Słowińskiego Parku Narodowego były również wykorzystywane przez wojska niemieckie podczas II wojny światowej jako miejsce testów rakiet przeciwlotniczych, balistycznych i miejsce szkolenia Afrika Korps.
Odkryj Zamek Krzyżacki w Malborku, jeden z najciekawszych zabytków w Polsce, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poznaj historię Zakonu Krzyżackiego i odkryj największy gotycki zamek w Europie.
Najważniejsze:
– omiń kolejki i zwiedzaj w prywatnym, kameralnym gronie
– zobacz jeden z najpiękniejszych zamków w Europie
– poznaj historię Zakonu Krzyżackiego i życie w średniowieczu
– podziwiaj wspaniałą biżuterię w Muzeum Bursztynu oraz odrestaurowaną kaplicę zamkową
Podczas trzygodzinnego zwiedzania zamku przewodnik opowie Wam historię zakonu krzyżackiego, zdradzi tajemnice codziennego życia braci zakonnych, wejdziecie do kościoła zamkowego, zwiedzicie pałac Wielkiego Mistrza, Zamek Niski z unikatowy centralnym ogrzewaniem oraz zapoznacie się ze zbiorami broni, sztandarów a nawet dzieł wykonanych z bursztynu.
W 1274 r., ponad 40 lat po podbojach terenów pruskich, zakon krzyżacki rozpoczął budowę zamku w Malborku. Stopniowo stał się najważniejszym obiektem dla Krzyżaków – był siedzibą mistrza krzyżackiego, a tym samym stolicą całego państwa krzyżackiego.
Zamek w Malborku, pięknie położony nad rzeką Nogat, w Delcie Wisły, jest obecnie uważany za największy gotycki zamek w Europie i najlepszy przykład średniowiecznej architektury obronnej. W 1997 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych i najbardziej znaczących zabytków w Polsce.
Gotyk, Secesja, Modernizm: Historia, Rozrywka i Morska Tradycja – Trójmiejska mieszanka gwarancją niezapomnianej przygody.
Dla tych, którzy mają mało czasu, lecz wielką chęć zobaczenia wszystkich najistotniejszych zabytków Trójmiasta!
W czasie tej jednodniowej wycieczki z przewodnikiem pokażemy wam odrestaurowane po II Wojnie Światowej centrum Gdańska m. in. ulicę Długą z pięknymi kamienicami, barami i kafejkami, fontannę Neptuna, „bursztynową” ulicę Mariacką, Żurawia oraz Wyspę Spichrzów. Następnie udamy się do Oliwy – starej dzielnicy Gdańska, by tam zrelaksować się w najpiękniejszym z Trójmiejskich parków oraz usłyszymy słynne organy katedry oliwskiej. Nim tam jednak dotrzemy to po drodze zobaczymy Europejskie Centrum Solidarności z Gdańską Stocznią, Bursztynowy Stadion i najdłuższy mieszkalny budynek w Europie tzn. “falowiec”. W Sopocie na „Monciaku”- najsłynniejszym w kraju deptaku oraz na Placu Zdrojowym przy nowoczesnym Centrum Haffnera poczujemy wspólnie atmosferę nadbałtyckiego kurortu. Niezapomnianych wrażeń zapewni nam również spacer po najdłuższym w Europie molo. Na koniec wizyta w Gdyni, zwiedzanie ORP Błyskawica oraz Daru Pomorza przypomni nam o bogatej historii Marynarki Polskiej i wspaniałych żeglarskich tradycjach Polski.
Zapraszamy na wycieczkę rowerową do najgłębszych zakątków Gdańska, miejsc nieznanych nawet mieszkańcom Gdańska. Rozpoczniemy podróż z hotelu i wyruszymy w kierunku pięknej nadmorskiej ścieżki rowerowej. Po drodze odwiedzimy Stocznię Gdańską – miejsce, w którym narodził się ruch Solidarności i gdzie budownictwo okrętowe trwa nadal. Następnie przejedziemy obok stadionu bursztynowego i odwiedzimy starą dzielnicę portową, w której zachowały się XIX-wieczne kamienice. Po dotarciu do Brzeźna miniemy cichy i spokojny nadmorski park i zatrzymamy się przy molo, skąd będziemy podziwiać panoramę całej zatoki Gdańskiej. Dużą atrakcją będzie również przejazd przez jedno z największych osiedli mieszkaniowych w komunistycznej Polsce, które zamieszkuje około 35 tysięcy osób i gdzie znajduje się największa na świecie galeria malowideł ściennych. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy pomniku i domu Guntera Grassa i przejdziemy przez zabytkową dzielnicę roboczą Dolnego Wrzeszcza. Nasi profesjonalni przewodnicy podzielą się ciekawymi historiami i mniej znanymi faktami na temat Gdańska. Nasze tempo jazdy zostanie dostosowane do komfortowego tempa jazdy i znajdzie czas na relaks.
Trasa wiedzie przez przepiękne i zarazem mało znane zakątki starego Gdańska. Uczestnicy wyprawy będą mogli poznać Gdańsk z zupełnie innej perspektywy. Na początku wycieczki zwiedzimy potężne nowożytne fortyfikacje wraz z Kamienną Śluzą. Następnie zobaczymy Port Gdański, a ukoronowaniem wyprawy będzie zwiedzanie Głównego Miasta oraz przepłynięcie przez pierwszy i jeden z największych portów nowożytnej Europy.
Trasa:
Stara Motława
Kamienna Śluza
Opływ Motławy
Most Siennicki
Polski Hak
Martwa Wisła
Długie Pobrzeże
Stara Motława
Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.