, Gdańsk
Przyjazd
Wyjazd

Wyjątkowe Atrakcje

Odkryj możliwości z Hotelem Podewils

 1. Hotel Podewils Gdańsk
 2. Wyjątkowe Atrakcje

ZAPROSZENIE DO PRZYGODY

Co sprawia, że przeżycie jest niezwykłe? Spacer z przewodnikiem po najpiękniejszych zakątkach hanzeatyckiego Starego Miasta Gdańska, a może wycieczka przez Trójmiasto, do najbardziej znanego kurortu Sopot z najdłuższym drewnianym molo, a potem do Gdyni, by podziwiać przepiękny żaglowiec "Dar Pomorza"? A może bardziej interesuje Cię natura i wspaniałe krajobrazy Szwajcarii Kaszubskiej, ruchome wydmy Parku Słowińskiego i cud techniki, czyli rejs Kanałem Ostródzko-Elbląskim. Damy Ci wyłączny dostęp do jedynych w swoim rodzaju przygód w najbardziej urzekających miejscach w tej części Polski...

STARE MIASTO GDAŃSK

Czas trwania: 3 godziny

Przeszłość Gdańska jako najbogatszego polskiego miasta portowego dała mu status dzisiejszego ulubionego miejsca turystycznego w Polsce. Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem w Hotelu i  zwiedzaj gdańską starówkę pieszo: średniowieczny XV-w. Żuraw w antycznym porcie, Długi Rynek z Dworem Artusa i Fontanną Neptuna, Ratusz /wnętrze opcjonalne/, Brama Zielona, Brama Złota, Wieża Więzienna, Arsenał Wielki, okazały ceglany kościół Mariacki z tajemniczym zegarem astronomicznym /w cenie wejście/, urocza Ulica Mariacka z tarasami i sklepami z bursztynem, Wielki Młyn, Pomnik Jana Heweliusza – astronoma i piwowara, kościół św. Brygidy z Bursztynowym Ołtarzem – jedyny w swoim rodzaju na świecie. Muzeum Bursztynu /opcjonalne/.

TRÓJMIASTO (Gdańsk-Sopot-Gdynia)

Czas trwania: 8 godzin

Gotyk, Secesja, Modernizm:  Historia, Rozrywka i Morska Tradycja – Trójmiejska mieszanka gwarancją niezapomnianej przygody.

Dla tych, którzy mają mało czasu, lecz wielką chęć zobaczenia wszystkich najistotniejszych zabytków Trójmiasta!
W czasie tej jednodniowej wycieczki z przewodnikiem pokażemy wam odrestaurowane po II Wojnie Światowej centrum Gdańska m. in. ulicę Długą z pięknymi kamienicami, barami i kafejkami, fontannę Neptuna, „bursztynową” ulicę Mariacką, Żurawia oraz Wyspę Spichrzów. Następnie udamy się do Oliwy – starej dzielnicy Gdańska, by tam zrelaksować się w  najpiękniejszym z Trójmiejskich parków oraz usłyszymy słynne organy katedry oliwskiej. Nim tam jednak dotrzemy to po drodze zobaczymy Europejskie Centrum Solidarności z Gdańską Stocznią, Bursztynowy Stadion i najdłuższy mieszkalny budynek w Europie  tzn. “falowiec”. W Sopocie na „Monciaku”- najsłynniejszym w kraju deptaku oraz na Placu Zdrojowym przy nowoczesnym Centrum Haffnera poczujemy wspólnie atmosferę nadbałtyckiego kurortu. Niezapomnianych wrażeń zapewni nam również spacer po najdłuższym w Europie molo. Na koniec wizyta w Gdyni, zwiedzanie ORP Błyskawica oraz Daru Pomorza przypomni nam o bogatej historii Marynarki Polskiej i wspaniałych żeglarskich tradycjach Polski.

ZAMEK W MALBORKU

Czas trwania: 5 godzin

Odkryj Zamek Krzyżacki w Malborku, jeden z najciekawszych zabytków w Polsce, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poznaj historię Zakonu Krzyżackiego i odkryj największy gotycki zamek w Europie.

Najważniejsze:
– omiń kolejki i zwiedzaj w prywatnym, kameralnym gronie
– zobacz jeden z najpiękniejszych zamków w Europie
– poznaj historię Zakonu Krzyżackiego i życie w średniowieczu
– podziwiaj wspaniałą biżuterię w Muzeum Bursztynu oraz odrestaurowaną kaplicę zamkową

Podczas trzygodzinnego zwiedzania zamku przewodnik opowie Wam historię zakonu krzyżackiego, zdradzi tajemnice codziennego życia braci zakonnych, wejdziecie do kościoła zamkowego, zwiedzicie pałac Wielkiego Mistrza, Zamek Niski z unikatowy centralnym ogrzewaniem oraz zapoznacie się ze zbiorami broni, sztandarów a nawet dzieł wykonanych z bursztynu.
W 1274 r., ponad 40 lat po podbojach terenów pruskich, zakon krzyżacki rozpoczął budowę zamku w Malborku. Stopniowo stał się najważniejszym obiektem dla Krzyżaków – był siedzibą mistrza krzyżackiego, a tym samym stolicą całego państwa krzyżackiego.
Zamek w Malborku, pięknie położony nad rzeką Nogat, w Delcie Wisły, jest obecnie uważany za największy gotycki zamek w Europie i najlepszy przykład średniowiecznej architektury obronnej. W 1997 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych i najbardziej znaczących zabytków w Polsce.

SZWAJCARIA KASZUBSKA

Czas trwania: 7 godzin

Szwajcaria Kaszubska – kraina pełna lasów, jezior i przepięknych wzgórz morenowych. Jednodniowa wycieczka do tej części Kaszub będzie z pewnością wspaniałym uzupełnieniem Państwa pobytu w Trójmieście. Obok zapierających dech w piersi krajobrazów odkryją tu Państwo stare, lecz silnie pielęgnowane tradycje, interesującą kulturę, nieznany dotąd język i smakowitą kuchnię mieszkańców Kaszub.

Nasza wycieczka wiodła będzie przez najciekawsze miejsca Szwajcarii Kaszubskiej. W Żukowie zobaczą Państwo stary, datowany na wiek dwunasty kościół poklasztorny norbertanek. W Chmielnie zwiedzimy Muzeum Ceramiki Kaszubskiej, gdzie znajdują się naczynia garncarskie ozdobione charakterystycznymi kaszubskimi motywami. Dalsze niespodzianki czekać będą w Szymbarku, gdzie nauczą się Państwo nie tylko kaszubskich piosenek, ale również odkryją najdłuższą deskę świata, dom postawiony „na głowie” oraz Dom Sybiraka. Zwieńczeniem wycieczki będzie widok z Wieżycy (329m n.p.m.) – najwyższego wzniesienia na Nizinie Środkowoeuropejskiej. Zachód słońca z tamtejszej wieży widokowej z pewnością Państwa oczaruje!

KANAŁ OSTRÓDZKO-ELBLĄSKI

Czas trwania: 6 godzin

Zapraszamy na wycieczkę kanałem Elbląg-Ostródzki, który jest unikatowym na skalę światową zabytkiem hydrotechniki, uznanym za jeden z 7 cudów Polski.

Najważniejsze:
– przepłyń po jedynym kanale na świecie z działającymi pochylniami
– sprawdź, jak można żeglować po trawie

Trasa wycieczki rozpoczyna się w Buczyńcu i będzie biegła kanałem Elbląsko-Ostródzkim przez cztery pochylnie (Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie). Podczas 2-godzinnego rejsu pokonacie dystans 9,6 km, o różnicy poziomów 99,5 metra. Będą Państwo mogli zobaczyć jak działają pochylnie, które przeciągają po trawie statki, w górę lub w dół wzniesienia o różnicy około 20m, przy użyciu jedynie energii wodnej. Na koniec wycieczki zatrzymamy się po drodze w Elblągu, na krótki spacer, kawę lub obiad.
Kanał został zaprojektowany w latach 1825–44 przez Georga Steenke, a budowę rozpoczęto w 1844 r. Różnica wysokości na 9,5 kilometrowym odcinku trasy między jeziorami była zbyt duża do budowy tradycyjnych śluz; zastosowano zamiast tego genialny system pochylni oparty na tych używanych na Kanale Morrisa (USA). Kanał zbudowany pod nazwą Oberländischer Kanal (Górny Kanał Lądowy) został otwarty w 1860 r., i działał do 1939 r. Po naprawie zniszczeń wojennych przywrócono go do użytku w 1948 r. , a obecnie jest użytkowany przez żeglugę turystyczną.

SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY – ruchome wydmy

Czas trwania: 7 godzin

Zapraszamy na wycieczkę na łono przyrody na jedyną w Polsce „pustynię” gdzie zobaczą Państwo ruchome piaski, piękne laguny, wydmy i nadmorskie lasy.

Najważniejsze:
– zobacz ruchome wydmy, które przesuwają się 1 m rocznie
– wejdź na wydmy Łącką (42 m npm)
– popłyń łodzią po malowniczym jeziorze Łebsko

Słowiński Park Narodowy jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce i jednym z dwóch parków nadmorskich. Ten park narodowy został utworzony w celu zachowania piękna ekosystemu; niezmienione jeziora morskie (Łebsko i Gardno), bagna, lasy, a zwłaszcza unikalne ruchome wydmy.
Przyrodnicy ceniąc walory Słowińskiego Parku Narodowego umieścili go na międzynarodowych listach obszarów chronionych, takich jak: HELCOM BSPA, Światowy Rezerwat Biosfery UNESCO lub mokradła Ramsar. Tereny Słowińskiego Parku Narodowego były również wykorzystywane przez wojska niemieckie podczas II wojny światowej jako miejsce testów rakiet przeciwlotniczych, balistycznych i miejsce szkolenia Afrika Korps.

GDAŃSK ROWEREM

Czas trwania: 4-5 godzin

Zapraszamy na wycieczkę rowerową do najgłębszych zakątków Gdańska, miejsc nieznanych nawet mieszkańcom Gdańska. Rozpoczniemy podróż z hotelu i wyruszymy w kierunku pięknej nadmorskiej ścieżki rowerowej. Po drodze odwiedzimy Stocznię Gdańską – miejsce, w którym narodził się ruch Solidarności i gdzie budownictwo okrętowe trwa nadal. Następnie przejedziemy obok stadionu bursztynowego i odwiedzimy starą dzielnicę portową, w której zachowały się XIX-wieczne kamienice. Po dotarciu do Brzeźna miniemy cichy i spokojny nadmorski park i zatrzymamy się przy molo, skąd będziemy podziwiać panoramę całej zatoki Gdańskiej. Dużą atrakcją będzie również przejazd przez jedno z największych osiedli mieszkaniowych w komunistycznej Polsce, które zamieszkuje około 35 tysięcy osób i gdzie znajduje się największa na świecie galeria malowideł ściennych. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy pomniku i domu Guntera Grassa i przejdziemy przez zabytkową dzielnicę roboczą Dolnego Wrzeszcza. Nasi profesjonalni przewodnicy podzielą się ciekawymi historiami i mniej znanymi faktami na temat Gdańska. Nasze tempo jazdy zostanie dostosowane do komfortowego tempa jazdy i znajdzie czas na relaks.

GDAŃSK KAYAKIEM

Czas trwania: 1,5 - 2 godzin

Trasa wiedzie przez przepiękne i zarazem mało znane zakątki starego Gdańska. Uczestnicy wyprawy będą mogli poznać Gdańsk z zupełnie innej perspektywy. Na początku wycieczki zwiedzimy potężne nowożytne fortyfikacje wraz z Kamienną Śluzą. Następnie zobaczymy Port Gdański, a ukoronowaniem wyprawy będzie zwiedzanie Głównego Miasta oraz przepłynięcie przez pierwszy i jeden z największych portów nowożytnej Europy.

Trasa:
Stara Motława
Kamienna Śluza
Opływ Motławy
Most Siennicki
Polski Hak
Martwa Wisła
Długie Pobrzeże
Stara Motława

Pokoje

STANDARD Pokój 1-os.
od 310 /noc
od 310 /noc

Pokoje typu standard położone od strony ulicy. Komfortowe wyposażenie, jedyny w swoim rodzaju styl wnętrz, a także perfekcyjnie dobrane detale sprawią ...

Szczegóły pokoju

STANDARD Pokój 1-os.

 • Metraż: 18m2
 • Maks. osób: 1
STANDARD Pokój 2-os.
od 320 /noc
od 320 /noc

Pokoje typu standard znajdują się od strony ulicy. Komfortowe wyposażenie, jedyny w swoim rodzaju styl wnętrz, a także perfrkcyjne dobrane detale ...

Szczegóły pokoju

STANDARD Pokój 2-os.

 • Metraż: 20m2
 • Maks. osób: 2
DELUXE Pokój 1-os.
od 420 /noc
od 420 /noc

Pokój od strony kanału rzecznego z widokiem na Wyspę Ołowiankę.

Szczegóły pokoju

DELUXE Pokój 1-os.

 • Metraż: 20m2
 • Maks. osób: 1
DELUXE Pokój 2-os. z widokiem na Wyspę Ołowiankę
od 500 /noc
od 500 /noc

Pokój typu Deluxe jest od strony kanału rzecznego, z widokiem na wyspę Ołowiankę i koło widokowe AmberSky. Pokój jest bardzo spokojny. Łóżko ...

Szczegóły pokoju

DELUXE Pokój 2-os. z widokiem na Wyspę Ołowiankę

 • Metraż: 20m2
 • Maks. osób: 2
PREMIUM DELUXE Pokój 2-os. z widokiem na Stare Miasto i Rzekę Motławę
od 560 /noc
od 560 /noc

Pokój dwuosobowy typu Deluxe PREMIUM View to wyjątkowy pokój z najpiękniejszym widokiem na rzekę Motławę oraz Stare Miasto. Łóżko ...

Szczegóły pokoju

PREMIUM DELUXE Pokój 2-os. z widokiem na Stare Miasto i Rzekę Motławę

 • Metraż: 25m2
 • Maks. osób: 2
GRAND DELUXE Pokój 2-os. z widokiem na Żuraw, Stare Miasto, Marinę i Motławę
od 660 /noc
od 660 /noc

Najbardziej unikatowy pokój z zachwycającym panoramicznym widokiem na rzekę Motławę, Stare Miasto, słynny Żuraw oraz marinę jachtową. Dodatkowe ...

Szczegóły pokoju

GRAND DELUXE Pokój 2-os. z widokiem na Żuraw, Stare Miasto, Marinę i Motławę

 • Metraż: 35m2
 • Maks. osób: 2

ul. Szafarnia 2
80-755 Gdańsk, Polska

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez Hotel Podewils Sp. z o.o., Krąg 16, 76-010, Polanów Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane